meble chichotka blog o handmade

Cykl Ch: Projekt Handmade – Pracownia Re!

Witamy w naszym cyklu twórców handmade Judytę Kąkol z bloga Pracownia Re. W naszej rozmowie dowiecie się czym się zajmuje, dlaczego uwielbia dzielić się pomysłami DIY, co jest Jej wyzwaniem marzeń, jaki ma syndrom, jak długo przygotowuje wpisy na swoim blogu, a także wiele wiele więcej!

blog meble renowacja mebli
Chichotka.pl: Meblowe metamorfozy – bardzo ciekawy pomysł na bloga – pytanie czy tworzenie jednego wpisu nie jest dla Ciebie zbyt czasochłonne?

Pracownia Re: – To prawda tworzenie jednego wpisu jest dość czasochłonne, szczególnie, że poszczególne etapy przemiany mebla staram się odpowiednio sfotografować, przez co często ścigam się z dobrym dziennym światłem. Każda metamorfoza dzieli się na przygotowanie i realizację. Staram się próbować różnych technik, dlatego etap przygotowań jest kluczowy, wtedy szukam pomysłów i zdobywam potrzebne materiały oraz informacje. Mimo to podczas realizacji często coś mnie zaskakuje albo wręcz nie udaje się. Zawsze staram się wyraźnie wspominać o tym we wpisie, po to aby inni nie musieli popełniać tych samych błędów 🙂 W związku z tą – jak to dobrze określiliście -czasochłonnością na blogu pojawiają się też wpisy z mniejszymi projektami DIY oraz inspiracjami.

Chichotka.pl: Skąd w ogóle wzięła się w Tobie taka pasja?

Pracownia Re: – Zawsze interesowałam się wnętrzami i trochę żałuję, że nie wybrałam studiów w tym zakresie. Oprócz tego bardzo lubię tworzyć – w szczególności rzeczy użytkowe oraz uczyć się nowych technik. Wszystkie te zainteresowania spotkały się właśnie w metamorfozach meblowych.

blog meble renowacja mebli

Chichotka.pl: Najbardziej wymagająca metamorfoza?

Pracownia Re: – Najbardziej wymagające dla mnie metamorfozy to te gdzie potrzeba dużo cierpliwości np. przy czyszczeniu opalarką ośmiu krzeseł z grubej warstwy farby olejnej, czyli takie gdzie przygotowania trwają długo, a ja mam już super pomysł i bardzo chcę go zrealizować już teraz 🙂 Czasem trzeba stworzyć odpowiednie warunki przy danej technice. Na przykład politura lubi odpowiednią, stałą temperaturę i wilgotność powietrza. Jest to wyzwanie, jeśli nie mamy odpowiednio przygotowanej pracowni. Wymagające są też metamorfozy, podczas których potrzebna jest większa siła fizyczna. Muszę wtedy prosić o pomoc, a mam syndrom Zosi-Samosi.

Chichotka.pl: Chęć nadawania drugiego życia starym rzeczom to jedno, a drugie to umiejętności, by to robić. Jak nauczyłaś się technik, które sprawiają, że rzeczy za które się zabierasz zyskują nowy blask?

Pracownia Re: – Poza warsztatami z politurowania wszystkiego nauczyłam się sama metodą prób i błędów. Właściwie cały czas uczę się nowych technik. Mam taką trochę naturę eksperymentatora.  Oczywiście dzisiaj wiedzę na temat przerabiania mebli można znaleźć w Internecie m. in. w prężnie działających grupach na fb czy blogach. Poza tym istnieje na rynku kilka dobrych pozycji książkowych na ten temat. Coraz bardziej rozwija się Youtube i tam również znaleźć można wiele przydatnych informacji, ale wszystko to pozostaje teorią. Dopóki sami nie chwycimy za pędzel czy cyklinę nie nabędziemy tych umiejętności.

blog meble renowacja mebli

Chichotka.pl: Projekty, które realizujesz zostawiasz dla siebie czy je także sprzedajesz?

Pracownia Re: – Mam w planach sprzedaż, bo moje mieszkanie jest za małe na pomieszczenie wszystkich moich pomysłów.

Chichotka.pl: Tworzysz także dla swoich czytelników posty DIY. Dużo radości sprawia Ci możliwość pokazania innym jak zrobić samodzielnie różnego rodzaju dekoracje i elementy wnętrzarskie?

Pracownia Re: – Faktycznie projekty DIY sprawiają mi dużo radości, szczególnie po dłuższej pracy przy meblach. Ich realizacja jest dużo szybsza i sprawniejsza. Efektem można cieszyć się bardzo szybko, a samo przygotowanie nie jest tak absorbujące. Poza tym uwielbiam samodzielnie stworzone dekoracje. Potrafią nadać naszemu wnętrzu indywidualny charakter, a nam wiele satysfakcji.

blog meble renowacja mebli

Chichotka.pl: Taka pasja wymaga chyba nieustannego działania – potrafisz usiedzieć dłużej w jednym miejscu?

Pracownia Re: – Jeśli nie myślę o meblach, to myślę o blogu. Jeśli nie przerabiam mebli, to robię eksperyment z nowym pomysłem DIY. Jeśli nie szukam pomysłu na nowy mebel, to zbieram inspiracje wnętrzarskie. Ciągle szukam informacji, materiałów, inspiracji. Zdecydowanie nie lubię siedzieć dłużej w jednym miejscu, bo mam więcej pomysłów niż czasu na ich realizację.

Chichotka.pl: Wyzwanie marzeń?

Pracownia Re: – Chciałabym zaprojektować scenografię teatralną, ale jeszcze nie teraz, jeszcze za mało umiem. To wyzwanie z rodzaju tych odległych. Zdecydowanie bliższym wyzwaniem marzeń byłoby stworzenie własnej pracowni, nie tylko z odnawianymi meblami, ale również z projektowaniem tkanin, tapet, witryn sklepowych itp. Trzymajcie kciuki za mnie!

blog meble renowacja mebli

Chichotka.pl: W takim razie powodzenia w realizacji celów i dziękujemy za rozmowę!

Pracownia Re: – Dziękuję!

***

Chcecie poznać bliżej bloga Judyty? Kliknijcie tutaj –> blog

Możesz lubić również

Here you can find the related articles with the post you have recently read.