bambus

Bambus podbija rynek

Na rynku są ledwo ponad rok. Ich produkty można znaleźć w wielu sklepach stacjonarnych, a ponadto tworzą w duchu GOTS. Co to znaczy? Dowiesz się zaglądając dalej!

Pulp to świat produktów tworzonych z bambusa. Pieluszki czy otulacze wytworzone z bambusa są antybakteryjne, nie powodują uczuleń, są bardziej miękkie i pochłaniają lepiej wilgoć niż bawełna. Jednym słowem są ekologiczne.

bambusStyl eko dla marki to nie tyko pusty frazes, ale przede wszystkim systematyczne działanie, by  stawać się bardziej przyjazną dla środowiska. – Krok po kroku przestawiamy się na używanie tylko materiałów naturalnych takich jak bawełna i bambus. Od nowego sezonu zrezygnujemy z poliestru. Wszystkie materiały, które wykorzystujemy w produkcji muszą posiadać minimum certyfikat OEKO-Tex Standard 100 Class 1. Wprowadzamy do linii także produkty z certyfikatem GOTS. Nie używamy także plastikowych opakowań – wyjaśnia Iza Karlińska z Pulp.

bambus kocyk poduszka
Pulp szczególną wagę przywiązuje do wysokiej jakości wykonania o czym dobitnie mówi świadomość wykorzystywanych materiałów. Wszystkie produkty tworzone są w Polsce. Wszystkie również przebadane są pod kątem obecności substancji szkodliwych (certyfikat Oeko-Tex).

bambusBambus zdobywa serca!

Marka działa od ponad roku – dokładnie od 1 maja 2016 r. W tak krótkim czasie zyskała uznanie dużych sieci sklepów tradycyjnych, w których można znaleźć produkty Pulp. Są to m.in. sieci sklepów Świat Dziecka i Smykoland. Wiem także, że już niebawem bambus marki Pulp znajdzie się także w Smyku.

bambus stopy kocykPulp oprócz własnych produktów jest również dystrybutorem marki Belly Bandit – jedynym na Polskę. – Postanowiłyśmy uzupełnić naszą ofertę w pasy ciążowe i po-ciążowe ponieważ są to najwyższej jakości produkty wykonane w Stanach Zjednoczonych, a nie Azji. Uważamy, że są to świetne produkty dla mam, które dbają o formę mam w ciąży i po niej, a nie są jeszcze dostępne w Polsce – tłumaczy Iza Karlińska z Pulp.

Największą popularnością wśród projektów Pulp cieszą się te wykonane z tkaniny oraz dzianiny bambusowej. W najbliższym czasie dla swoich klientek marka przygotuje nowości. – Wkrótce będą dostępne kocyki oraz śpiworki z bawełny organicznej zawierającej certyfikaty GOTS – dodaje.

Co to jest GOTS?

Global Organic Textile Standard (w skróce GOTS) to najważniejszy certyfikat w branży tekstylnej, który jest obecnie dostępny. Co ważne obejmuje on wszystkie etapy produkcji wyrobów tworzonych z tkanin naturalnych. Od zbioru surowców poprzez sam proces produkcji, a na pakowaniu i etykietowaniu kończąc.

pulp bambus kołdraStandard GOTS został zapoczątkowany w 2006 roku. Pierwotnie skupiał grono producentów i przetwórców tekstyliów z Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec i Japonii. Szybko jednak zyskał popularność i prestiż w innych krajach. Tysiące zakładów zlokalizowanych na całym świecie może się już pochwalić certyfikatem GOTS, a liczba ta stale rośnie!

Głównym założeniem certyfikatu jest promocja metod produkowania wyrobów tekstylnych, które są przyjazne dla środowiska naturalnego. Prawidłowe wykorzystanie barwników i środków chemicznych to dbałość o zdrowie odbiorców produktów, a także krok w stronę troski o przyszłości świata, w którym żyć będą nasze dzieci.

pulp bambusMarki kierujące się ideą GOTS to dowód na to, że w świecie, w którym pogoń za zyskiem urosła do niebotycznych rozmiarów są jeszcze przyczółki, które dbają o kwestie społeczne i środowiskowe. Pulp jest jedną z nich.

***

Produkty marki Pulp znajdziecie w sklepie online. Co godne uwagi – strona przygotowana jest zarówno w polskiej jak i angielskiej wersji językowej. Wynika to z faktu, że założycielka firmy mieszka w Londynie i stara się rozwijać markę również poza granicami naszego kraju.

bambus pulp produkty

 

Możesz lubić również

Here you can find the related articles with the post you have recently read.