Zielony Lis: Coś dla tych, którzy lubią zdrową żywność

Z całego dobrodziejstwa obecnych czasów z przykrością muszę stwierdzić, że żywność z biegiem lat traci na wartości. Znaleźć coś zdrowego, nie nafaszerowanego chemią to jak poszukiwanie igły w stogu siana. Na szczęście zakumplowałam się z pewnym przyjaznym zwierzątkiem, które po wielu podróżach postanowiło osiedlić się w Łodzi i zmienić tą przykrą rzeczywistość alergików i nie tylko. Zielony Lis na przywitanie ma także dla Was prezent 😉

Zielony Lis to propagator stylu eko!

Przyznam się bez bicia, że dopóki realnie nie odczułam w swoim życiu problemów z alergią zawsze temat żywności, co prawda był w świadomości, ale nigdy nie został potraktowany wybitnie poważnie. A to nie ma czasu na głębszą selekcję produktów, a to zwyczajnie brakuje sił po trudach codzienności. Innymi słowy wiesz, że karmisz się produktami „dość niskich lotów” i wiesz, że nie powinnaś tak robić, a mimo to brniesz dalej w tą ślepą uliczkę.

Zielony Lis

Blogowanie daje jednak nowe możliwości! Otóż kilkanaście dni temu otrzymałam zaproszenie na otwarcie internetowego sklepu ze zdrową żywnością. Sklepik nosi uroczą nazwę: „Zielony Lis”. To słodkie zwierzątko postanowiło osiedlić się w Łodzi i wraz z dwoma sympatycznymi właścicielkami zaoferować przede wszystkim zdrową żywność złożoną z produktów ściągniętych z Włoch czy Indii.

Zielony Lis
Alergia, która dotknęła Chichotkę sprawiła, że baczniej zaczęłam przyglądać się temu co kupuję i czym ją karmię. Z biegiem miesięcy okazało się, że po wyeliminowaniu wielu produktów jej organizm wzmocnił się na tyle, że większość z dostępnych rzeczy już akceptuje. Nie jestem jednak na tyle naiwna, by sądzić, że ten stan będzie trwał wiecznie. Jak zacznę przykładać mniejszą uwagę do tego czym ją karmię problemy mogą wrócić. Ba – wrócą na pewno. Może nie na te produkty, które uczulały ją wcześniej tylko jaka to różnica?

Zielony Lis

Wielkanoc bezjajeczna?

Na razie walczymy więc z jajkami. Zbliża się Wielkanoc. Czas mega trudny. Bo wiecie – jak tutaj samemu zajadać się jajkami jak Chichotka patrzy i nie może skosztować. Trzeba dać przykład dziecku, więc w tym roku szykuje nam się Wielkanoc nieco inna niż zwykle. 😉 Najwyżej w nocy jak już Chichotka uśnie dopadniemy się do lodówki jak niewyżyte potwory rządne produktu, który w czasie świąt wielkanocnych jest tematem przewodnim w każdym domu. 😉

Zielony Lis
Zielony Lis

W tej kwestii właśnie z ciekawości zapytaliśmy właścicielki Zielonego Lisa czy są w stanie w swoich zbiorach przygotować dla Chichotki ciasteczka na przekąskę, do których w ich produkcji nie użyto jaj? Temat wcale nie taki prosty. Nie raz przeglądałam działy ze słodyczami w sklepach i znaleźć taki produkt to praktycznie mission impossible. Często figurują w składzie jaja w proszku. Okazało się jednak, że dla Zielonego Liska nie ma rzeczy niemożliwych. 🙂 Chichotka ciasteczka już przetestowała i skonsumowała. Sama nie mogłam się od nich oderwać (tak wiem, zła matka ze mnie).

Zielony Lis
Zielony Lis
Oprócz produktów bezjajecznych w Zielonym Lisie znajdziecie także produkty bezglutenowe, a także bez laktozy. Dla siebie znajdą coś również diabetycy, weganie czy wegetarianie. Produktów jest naprawdę cała masa. Herbaty, makarony, mąki, orzechy, miody, przetwory owocowe i warzywne, przyprawy, słodycze, kosmetyki, suplementy diety, zioła, oliwy. Jednym słowem – raj dla fanów zdrowego jedzenia!

Zielony Lis
Zielony Lis
Ja też obiema rękami podpisuje się pod byciem fanem Zielonego Lisa. A jak Ty też chcesz poznać Zielonego Lisa to wskakuj tutaj – na Fanpage na Facebooku.

***

Zielony Lis & Konkurs!

Nie myślcie jednak, że odwiedzając Zielonego Lisa zapomnieliśmy o Was nasi drodzy czytelnicy 😉 Wyczekujcie, bo już za chwilę na naszym Fanpagu na Facebooku konkursik! Cieszycie się? 😉

Zielony Lis
Zielony Lis
Zielony Lis
Zielony Lis
Zielony Lis

Możesz lubić również

Here you can find the related articles with the post you have recently read.