motywacja, zycie, dziecko choroba blog ojciec bol

Wywołałaś ból nie do zniesienia. Ale wiem, że to miłość [Strefa Taty]

Gdyby 3 lata temu nie pojawiła się na świecie nie czułbym bólu, który czuję teraz. Tylko co lepsze? Czuć ból i mieć Cię przy sobie, czy stale tkwić w pustce?

Każdy ma w życiu jakąś nadzieję. Nadzieję na lepszą pracę, lepszą furę czy nowe większe mieszkanie. Dziś jednak o niczym takim. Bo w gruncie rzeczy zawsze najszybciej zapominasz o tym co jest Ci najbardziej potrzebne. Widzisz to jednak tylko wtedy, gdy nagle znika Ci z oczu…

Doceniaj to co masz tu i teraz

Powiedzieć, że ludzie chorują szczególnie w okresie jesienno-zimowym to nic nie powiedzieć. Wyobraź sobie, że są rodziny, w których zdarzają się regularnie miesiące, w których tylko kilka dni jest wolnych od chorób.

Zaczęło się  w połowie grudnia… Właśnie wtedy, gdy świąteczne iluminacje każą Ci wierzyć, że wszystko za chwile stanie się optymistyczne i radosne. U nas akurat się nie poprawiło…

Przez te tygodnie chorób dziecka za nami wiem jedno. Ból fizyczny to nic przy tym jak traumatyczne spustoszenie w życiu może sprawić ból, który tak na dobre jest w pewnym sensie urojony. Skoncentrowany na wyobrażeniu tego co może się zdarzyć i widoku tego co dzieje się w innym ciele.

Przez ten czas czułem wręcz paraliżujący ból przypominający lęk przed każdą nadchodzącą godziną. Lęk, który sprawia, że najprostsze codzienne czynności stają się Mount Everestem. I wszystko to w chwilach, gdy musisz trzymać fason, bo obok siebie masz dziecko, które nie może widzieć, że czujesz się bezradny. A dodatkowo Żonę, która nie potrafi ukrywać tego lęku, strachu i bólu, który przecież też ją gnębi – wewnątrz siebie.

Chcąc czy nie, potrafiąc czy nie, musisz wtedy wziąć głęboki oddech i spróbować pokazać, że tylko spokój może okiełznać sztorm, w którego centrum jesteś.

Zdrowia nie da się kupić!

To przecież oczywiste. Gonimy wszyscy za tą kasą byle tylko dorobić się jak najszybciej tych naszych wszystkich materialnych marzeń. A tak naprawdę wystarczy chwila, by to wszystko miało totalnie żadne znaczenie. Gdy Twoje dziecko wyląduje w szpitalu co Ci da, że masz zajebiście szybkie, elegancko wymuskane i odpicowane auto? Będziesz myślał tylko o tym, by jak najszybciej z niego wyjść, by przytulić i dodać otuchy osobie, która tak naprawdę jest całym Twoim światem. Setki metrów pięknego domu z ogrodem? Jasne – tylko czy będziesz chcieć do niego wracać, gdy Twoje dziecko cierpi i jest w miejscu, w którym za żadne skarby nie chciałeś go tam zostawić?

Życie jest wredne i zawsze da Ci kopa wtedy, gdy czujesz, że nadszedł Twój czas. Mało tego. Przywali Ci kilkukrotnie w odstępie krótkiego czasu właśnie po to, abyś poczuł co tak naprawdę jest ważne.

Ja wierzę, że przyjdzie moment, w którym odpuści. Wiem, że trzeba walczyć. Dla Niej. Nic nie dzieje się bez przyczyny, a raczej wszystko ma swój określony cel. Ale to nie znaczy, że pewne wydarzenia, które Cię spotkają muszą przejść lekko i przyjemnie. Te które mijają w ten sposób niczego Cię nie nauczą. Nie zatrzymasz się na chwilę, by w skupieniu poszukać refleksji.  A bez niej nic nie można zmienić…

Ból daje do myślenia

Jest kilka rodzajów bólu, ale ten, z którym mierzyłem się i mierzę w ostatnich miesiącach jest dowodem na to, że życie nie jest tylko fizycznym bytem na ziemi i realizowaniem szeregu mniejszych czy większych spraw. Życie to coś nieokreślonego, w którym dla innych potrafimy oddać wszystko, bez choćby chwilowego zastanowienia czy naprawdę warto. Bo sygnał o tym czy warto w odpowiednim momencie przekaże Ci serce.

Możesz lubić również

Here you can find the related articles with the post you have recently read.