mango zielony lis chichotka eko

Mango – w poszukiwaniu naturalnej energii!

Ekologiczny sklep Zielony Lis lubi mnie inspirować. Pysznych owoców sezonowych jeszcze nie ma, więc my wraz z Chichotką delektujemy się mango! 

Określane jest „owocem młodości”. To jeden z najsmaczniejszych i najzdrowszych owoców na świecie. Jest źródłem wielu witamin i składników mineralnych, w tym przeciwutleniaczy. Za sprawą błonnika ułatwia usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii, co może zaciekawić osoby odchudzające się.

Mango w proszku- charakterystyka:

– bogate źródło witaminy C,
– wzmacnia system odpornościowy i nerwowy,
– zawiera witaminę A, która poprawia kondycję skóry, paznokci i wpływa korzystnie na wzrok,
– enzymy, które zawiera wspomagają trawienie białek,
– zwalcza wolne rodniki za sprawą: karotenoidów, alfa i beta-karotenu oraz związków polifenoli (mangiferyna, kwas galusowy, kwas elagowy, galusan metylu)

Korzystaj w kuchni!

Mango w proszku to doskonałe rozwiązanie, bo przede wszystkim jest…uniwersalne! Świetnie nadaje się jako dodatek do jogurtu naturalnego, koktajlu mleczno-owocowego, budyniu, galaretek czy innych form deserów. 🙂 Przekąska zdrowa i pełna witamin! Czego chcieć więcej! 

Doskonałe nie tylko do jedzenia!

Jeśli lubicie eksperymentować i oprócz czystej przyjemności z degustacji chcecie wykorzystać mango inaczej to proponuję zastosowanie kosmetyczne. Wystarczą dwie łyżeczki mango w proszku zmieszane z jogurtem naturalnym. Taką maseczkę nakładamy na twarz na 20 minut. A potem już tylko piękniejemy… 🙂

Wakacje się zbliżają, więc kilka upiększających trików warto zawsze mieć w „kieszeni”. :-p

***

Więcej smaków znajdziecie w ekosklepie Zielony Lis!

Możesz lubić również

Here you can find the related articles with the post you have recently read.