mamy targ handmade lodz

Mamy Targ: Święto Handmade w Łodzi!

Mamy Targ to wydarzenie obowiązkowe dla wszystkich, którzy kochają handmade! Rodzinne targi odbędą się w Łodzi już w najbliższą niedzielę (11 września) i czeka tam na Was wiele atrakcji!

Za organizację łódzkiego wydarzenia odpowiadają dwie zapracowane mamy: Dominika Olaszek i Iwona Walczyk i już sam fakt, że w natłoku codziennych obowiązków (dziewczyny także pracują zawodowo) podjęły się tego zadania należy im się duży szacunek. Tego typu targów nie było jeszcze w Łodzi co zdecydowanie jest dużym rozczarowaniem ze względu na tradycje włókiennicze jakie stolica województwa łódzkiego posiada. – Poczułyśmy potrzebę organizacji takich targów, zebrania w jednym miejscu wystawców, poprowadzenia warsztatów dla rodziców i zajęć dla dzieci. Taka rodzinna niedziela dla mieszkańców Łodzi i okolic. Chcemy połączyć pokolenia i pokazać, że na rynku funkcjonują naprawdę ciekawe firmy handmade – mówi Iwona Walczyk

Mamy Targ Handmade Lodz Targi w Lodzi Chichotka blog parenting

Co ważne, sam udział w targach jest bezpłatny. Płatny jest jedynie udział w warsztatach, na które można się zapisać poprzez kontakt mailowy na adres: warsztaty@mamytarg.pl. Zostały jeszcze wolne miejsca.  – Zapraszamy wszystkich w niedzielę (11 września) w godzinach 11-17 do zrewitalizowanego zespołu budynków pofabrycznych przy ul. Tymienieckiego 22G. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Zajęcia odbywać się będą przez cały czas trwania targów. Zaplanowaliśmy plastyczne i sensoryczne zajęcia dla dzieci w różnym wieku. Odbędą się także trzy warsztaty. Pierwszy z nich dotyczyć będzie niezwykle ważnego tematu pierwszej pomocy. Ratownik medyczny pokaże jak w prawidłowy sposób reagować w nagłych sytuacjach i udzielić pomocy dziecku. “Mamy Plan” to drugi warsztat, a dokładniej rzecz ujmując spotkanie z doulą dla par spodziewających się dziecka. Podczas tych warsztatów przyszli rodzice dowiedzą się jak aktywnie towarzyszyć podczas porodu, jakie są naturalne metody łagodzenia bólu oraz jak zapewnić dobry start w laktacji. Zaś “Zdrowie-jemy całą rodziną” to warsztaty pokazujące, że można zdrowo i smacznie przyrządzać posiłki dla całej rodziny. Odwiedzających czeka strefa jedzeniowa, w której każdy znajdzie coś dla siebie – tłumaczy Dominika Olaszek

Mamy Targ: Prawie pełna lista wystawców!

Na targach swoje produkty prezentować będzie blisko 50 wystawców. M.in. Monello, O matko!, Incastro, Pinka, Fotobajkowo, Gym Generation, Limonkowo, Zyzio, Tupperware, Koolki, Na Jagody, Cool Mama, Kangurkowo, Mania Otulania, Wydawnictwo Usborne, Majcioch, Hulaj dusza, Jelonek, Słodki Zenek, Zuzanka, Carrylove, Piaskownica, Bebe stragan, Kuro neko, Maffioso Track, Owocni, Happy House, Koralik, Pikopi, Druga świnka, Milk, Małe co nieco, Small Design, Gryzole, Klinika Esencja Piękności, Ducksday, Plastelinowo, Lokomotywa, Soofka, Bike Cafe, Kreatywne Maluchy, MultiClinic, Proparents, Mukki, Cuddle Dreams, studio Neli, Sintonia. Skala zainteresowanych udziałem w targach firm przekroczyła ilość dostępnych miejsc, dlatego Dominika i Iwona musiały przyjąć jakiś system selekcji. – Wybór był naprawdę trudny. Szczególnie, gdy muszą zdecydować dwie mamy i każda z nich ma swoją wizję. 🙂 Przede wszystkim ważne było dla nas to, aby na targach były firmy tworzące różne artykuły. Aby dla starszych dzieci znalazły się ubrania i gry, dla maluszków kolorowe zabawki, a przyszli rodzice znaleźli także wyposażenie i akcesoria dekoracyjne do pokoiku noworodka. Jednym zdaniem: coś dla mamy, taty i dzieci. Ilość zgłaszających się wystawców pokazała jak bardzo Łódź czeka na takie targi – dodaje Iwona Walczyk.

mamy targ handmade chichotka blog parenting

Wszystkie osoby zaangażowane w organizację targów udowadniają, że macierzyństwo nie ogranicza, a wręcz wyzwala nowe możliwości realizacji siebie . – To prawda! Chyba zespół osób, który pracuje nad targami ma za dużą dawkę energii 🙂 Rodzina, dzieci, praca i dodatkowo targi. Mamy mają moc! Lepiej się organizują, gdy mają więcej na głowie, ale dzięki temu mają też więcej doświadczeń i wspomnień – mówi Dominika Olaszek.

Zapraszamy na Mamy Targ!

Handmade Mamy Targ blog parenting

Mamy Targ w Łodzi organizowany jest po raz pierwszy. – W innych miastach zainteresowanie podobnymi targami jest ogromne i liczymy na to, że i Łódź pokaże jak bardzo czekała na te targi. Mamy nadzieję, że pojawi się wiele rodzin, by miło spędzić z nami ten piękny, rodzinny dzień. Targi pozwolą mieszkańcom Łodzi i okolic poznać marki, które istnieją niedaleko nich. Same po rozpoczęciu organizacji targów dostrzegłyśmy jak wiele firm funkcjonuje w regionie łódzkim i jak bardzo taka możliwość pokazania się mieszkańcom jest dla nich ważna – dodaje Iwona Walczyk.

handmade mamy targ lodz

– Zaprezentujemy firmy oferujące dla dzieci m.in. zajęcia muzyczne, plastyczne, taneczne oraz takie, które mają uczą języka angielskiego. Zajęcia sensoryczne i plastyczne pojawią się na pewno. A reszta to…niespodzianka! Zapraszamy do pięknego miejsca jakim jest Łódzka Strefa Ekonomiczna. Niech ta mamy nadzieję słoneczna niedziela będzie rodzinna i pełna inspiracji dla całych rodzin – kończy Dominika Olaszek.

***
My oczywiście też tam będziemy i przygotujemy dla Was relację z tego niezwykle ciekawie zapowiadającego się wydarzenia! A więc, do zobaczenia!

 

mamy targ handmade targi lodz parenting

Możesz lubić również

Here you can find the related articles with the post you have recently read.