Mamy Targ: Działo się w Łodzi!

Tak wielkie regionalne tradycje włókiennicze, tak bardzo rozwijająca się branża handmade, a tu dopiero pierwsze tak bogate wydarzenie w Łodzi! Mamy Targ – parentingowe targi handmade i nie tylko okazały się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę!

Mamy Targ – edycja I

Organizatorki: Dominika i Iwona przez kilka miesięcy dwoiły się i troiły, by przygotować w Łodzi event jakiego jeszcze nie było. Ponad 50 wystawców, warsztaty dla rodziców, strefa dla dzieci. To wszystko przyciągnęło do zrewitalizowanej Fabryki Grohmana tysiące osób. I jeśli ktoś przed targami obawiał się, że rodzinne targi handmade nie zyskają uznania mieszkańców Łodzi i okolic to po wydarzeniu odpowiedź jest jasna – event okazał się wielkim sukcesem czego efektem jest już termin drugiej edycji, który niejako wywołali sami odwiedzający i wystawcy co chwilę pytając organizatorki o termin kolejnej edycji jednocześnie prosząc o jeszcze większą liczbę wystawców i jeszcze większą powierzchnię do zwiedzania.1

Problem? Był!

Myślę, że dziewczyny się na mnie nie obrażą, ale jedną z większych kwestii do rozwiązania na najbliższą edycję, która odbędzie się w grudniu jest poszerzenie alejek między wystawcami. Liczba odwiedzających była tak duża, że prowadzone wózki z maluszkami miały spory problem, by się minąć. I obserwując całe wydarzenie mam przeczucie, że to jedyna rzecz, którą na szybko trzeba rozwiązać. Bo każdy inny aspekt, był dopracowany wręcz perfekcyjnie.targ mamy targ handmade lodz blog

Mamy Targ – warsztaty!

Sam udział w targach był bezpłatny. Jedynie na przygotowane warsztaty trzeba było się zapisać, a udział w nich był płatny. Organizatorki postanowiły przygotować 3 ciekawe prelekcje.

„Pierwsza Pomoc Dzieciom” to warsztat, który przeprowadził Grzegorz Kobuszewski z Control Life. Wiedzy na ten temat nigdy za mało. Nigdy nie wiecie, kiedy może wydarzyć się coś co zmusi Was do udzielenia pierwszej pomocy. Zawsze warto wiedzieć jak to zrobić profesjonalnie. A słuchając warsztatów odniosłam wrażenie, że wielu rodziców nie ma wystarczającej wiedzy na ten temat i bardzo jest jej „chłonna”.

Control Life Pierwsza pomoc Mamy Targ

Iwona Walczyk w warsztacie „Mamy Plan” opowiedziała o roli douli, której rola w parentingu systematycznie wzrasta. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tym czym zajmuje się doula warto odwiedzić drugą edycję Mamy Targu i osobiście porozmawiać z Iwoną. Doula zapewnia ciągłe niemedyczne, fizyczne, emocjonalne i informacyjne wsparcie dla matki i rodziny na czas ciąży, porodu i okresu poporodowego.

Ostatni warsztat „Zdrowie-Jemy całą rodziną” poprowadziła dietetyczka Justyna Ossowska (blog Kura Modowa). Zdrowie żywienie dla wielu osób staje bardzo istotnym elementem codziennego życia, dlatego tego tematu nie mogło zabraknąć podczas pierwszej edycji Mamy Targ.

Mamy Targ Handmade Lodz blog

Kreatywni twórcy pełni entuzjazmu!

Spodziewałam się spotkać wielu uzdolnionych projektantów podczas targów, ale nie spodziewałam się, że zaskoczą mnie swoimi dziełami tak bardzo! Dokładne przejrzenie stanowisk wystawców zajęło mi dobre kilka godzin. Odbyłam wiele pasjonujących rozmów. Poznałam ich motywacje, cele, pasje. Wróciłam z głową pełną pomysłów. I niebawem będę się nimi z Wami dzielić.

Przede wszystkim już niebawem opowiem Wam więcej o marce „O matko!”. Dobrusia tworzy dzieła niespotykane nie tylko w Polsce, ale także na skalę Europy! Jej projekty choć skierowane do mam tak bardzo podobają się ojcom, że Ci wręcz wymuszają na Dobrusi zaprojektowanie linii męskiej – co niebawem ma się urzeczywistnić. Już wkrótce poznacie Ją bliżej.

Grzegorz Kobuszewski Control Life Wroclaw Lodz Mamy Targ

Dziękuję za możliwość spotkania z: Monello, Pinka, Zyzio, Koolki, Cool Mama, Gryzole, Pani Babeczka, Cuddle Dreams, Mukki, BebeStragan, Majcioch, Soofka, Jelonek Dekor, Pikopi oraz O matko!

Handmade w Polsce, a także w Łodzi ma się coraz lepiej i bardzo mnie to cieszy. Życzę wszystkim wystawcom stałego rozwoju i kolejnych kreatywnych projektów. I już nie mogę się doczekać drugiej edycji!

Zyzio Mamy Targ Handmade Lodz

Mamy Targ Lodz Handmade Chichotka

Mamy Targ Lodz Handmade Chichotka

Monello Chichotka Mamy Targ Lodz

Mamy Targ Lodz Chichotka Handmade

Mamy Targ Chichotka Handmade lodz

Mamy Targ

 

Możesz lubić również

Here you can find the related articles with the post you have recently read.