alergia oillan

Jak wspomóc pielęgnację skóry u dziecka z alergią? [KONKURS]

Początkowo myślałam, że spadło na nas jakieś fatum…Potem zrozumiałam, że alergia to dar. Chociaż jest to dar bardzo wymagający. Nie da się osiągnąć harmonii bez zaangażowania, chęci i odpowiedniej pielęgnacji.

W nowej roli jaką było dla nas macierzyństwo szybko musieliśmy zmierzyć się z problemami zdrowotnymi dziecka. Chociaż wiele osób nadal bagatelizuje alergię, ja sądzę, że jest to jedna z cywilizacyjnych chorób najbliższej przyszłości, która siać będzie bardzo duże spustoszenie w organizmach kolejnych pokoleń.

Jak źle może być z alergią?

Zaczyna się od nietolerancji pokarmowej. Szkopuł tkwi w tym, że niezwykle ciężko w pierwszych kilku/kilkunastu miesiącach życia dziecka przeprowadzić realny test, który dokładnie określa jakie produkty mają zły wpływ na organizm. Dlatego najczęściej polecaną formą znalezienia alergenów jest dieta eliminacyjna. Choć wydaje się, że jest to prosta metoda jej przeprowadzenie już wcale takie proste nie jest. Polega na sukcesywnym wprowadzaniu kolejnych produktów i sprawdzaniu przez kilka dni czy wołają na skórze dziecka jakąś reakcję. Zazwyczaj następuje szybko, jednak może być też opóźniona (do trzech dni od spożycia produktu). Jeśli zaniedbany zostanie ten etap i bez przemyślenia podawane będą dziecku produkty zmiany na skórze mogą przeistoczyć się w AZS, a dalej w astmę, która jest ogromnym zagrożeniem dla życia dziecka. Ba – zagrożeniem dla życia jest już nietolerancja pokarmowa. Wystarczy, że jeden produkt będzie oddziaływał na dziecko silniej niż inne, a w konsekwencji może spotkać je wstrząs anafilaktyczny. Dlatego nie można zaniedbywać pierwszych oznak stanów alergicznych. A są nimi wypryski na ciele, sucha skóra, zaczerwienienia czy krostki.

oillan baby med+ alergia azs pielegnacja niemowleca
Dlaczego emolienty są ważne?

Emolienty to preparaty natłuszczające. Dzięki nim odpowiednio nawilżysz skórę dziecka. Łagodzą one zmiany na skórze i przeciwdziałają powstawaniu nowych tworząc swego rodzaju barierę ochronną. Dzięki uprzejmości marki Oillan miałam możliwość poznać produkty z serii Oillan Baby i Oillan Med+. Jakie są moje wnioski?

Skład serii Oillan Baby oparty jest na składnikach pochodzenia naturalnego co jest dużym plusem dla marki. Produkty te można stosować od momentu narodzin dziecka. Przeznaczone są do codziennej pielęgnacji. Mają pozytywny wpływ na typowe zmiany skórne u niemowląt jak podrażnienia, suchość czy szorstkość skóry. Praktyka w tym wypadku pokrywa się z rzeczywistością. Jestem bardzo powściągliwa w korzystaniu z produktów do pielęgnacji skóry Chichotki. Dlatego wdrażałam je bardzo ostrożnie. Codziennie obserwowałam reakcję i jestem zadowolona z efektów. Kilka razy próbowałam wdrażać nowe kosmetyki do pielęgnacji, ale bardzo często po kilku dniach coś nie grało. Pojawiały się wysypki czy zaczerwieniania. Seria Oillan Baby nie wywołała podobnych problemów.

cof

Seria Oillan Med+ oparta jest na farmaceutycznych składnikach, które mają korzystnie wpływać na zmiany alergiczne czy dermatologiczne jak Atopowe Zapalenie Skóry, łuszczyca czy egzema. Dłuższe stosowanie preparatów (można ich używać od pierwszego, trzeciego lub 6 miesiąca życia w zależności od produktu) ma wyciszyć skutki tych chorób i przedłużyć czas remisji (ustąpienia objawów). Seria Oillan Med+ została opracowana przez farmaceutów we współpracy z pediatrami i dermatologami. Produkty Oillan Med+ przetestowane zostały przy udziale alergików. W naszym przypadku lepiej sprawdza się seria Baby ponieważ od kilku miesięcy za sprawą skutecznej diety wyeliminowaliśmy produkty, które Chichotkę uczulały, a co za tym idzie jej skóra zdecydowanie się poprawiła i nie wymaga stosowania kosmetyków linii Med+. Jeśli jednak Ty zmagasz się z m.in. z AZS u swojego dziecka warto przetestować tę serię.

Chciałabym przy okazji wspomnieć Ci o ciekawej promocji, którą obecnie prowadzi marka – “Oillan kupujesz, podwójnie zyskujesz!”. Wystarczy kupić dowolne produkty z serii Oillan Baby lub Med+ za kwotę minimum 70 zł, a w zamian otrzymasz do wyboru produkty Oillan o równowartości 70 zł. Szczegóły akcji znajdziesz na stronie konkurs.oillan.plWarto jednak się pośpieszyć ponieważ nagrodzone zostaną pierwsze 3 tysiące zgłoszeń (poprzez formularz kontaktowy na stronie konkursowej).

Oillan-konkurs_Grafika-dla_blogerow_OKKONKURS!

Chcesz wygrać produkty marki Oillan? Odpowiedź na pytanie konkursowe!

  Jakie pielęgnacyjne rytuały lubicie najbardziej?

Nagrodzę osobę, która udzieli najciekawszej odpowiedzi. Pozostaw ją w komentarzu pod tym wpisem na blogu. Konkurs trwa od 17 do 30 maja 2017 r. Zwycięzca otrzyma zestaw produktów Oillan składający się z mleczka nawilżającego Oillan Baby, kremu pielęgnacyjnego do twarzy i ciała Oillan Baby, emulsji natłuszczającej Oillan Med+, płynu do mycia i kąpieli Oillan Baby.

regulamin konkursu z marką Oillan

Konkurs_na_blogu_do_wygrania_Oillan

 

Możesz lubić również

Here you can find the related articles with the post you have recently read.