Co inspiruje projektantów handmade?

W ostatnim czasie artyści oraz twórcy handmade inspirują się kosmosem. I to właśnie przestrzeń kosmiczna stała się motywem przewodnim w ich dziełach. Niektóre z nich oprócz walorów estetycznych pełnią też funkcję edukacyjną.

Na ubraniach dla dzieci pojawia się charakterystyczna dla wszechświata kolorystyka, a także układ planet wraz z nazwami. Sama estetyka współgra coraz częściej z funkcją edukacyjną i tak na projektach pojawiają się takie pojęcia jak: galaktyka, czarna dziura, gwiazdy, gwiazdozbiory, układ słoneczny czy meteory.

Nie da się ukryć że wszechświat jest niezwykle fascynujący ze względu na jego wielkość i brak granic. Oprócz motywów planet, dróg mlecznych czy gwiezdnych konstelacji popularna jest również zorza polarna. Stanowi natchnienie dla designerów, grafików i twórców handmade ze względu na niesamowite zjawisko świetlne o głębokim szmaragdowym odcieniu.

W zasadzie nie byłoby tych projektów, gdyby nie zainteresowanie. Ubrania z kosmicznym motywem coraz częściej wykorzystywane są w modowych sesjach fotograficznych i codziennych stylizacjach. Dzieje się tak, bo wyglądają efektownie i przyciągają wzrok.

Ale nie tylko na ubraniach przewija się motyw kosmiczny. Przeszukując internet znalazłam firmę, która tworzy genialne zegarki. Pomysł na prezent? Zdecydowanie warto! Pracownia Ediego wykorzystuje do tworzenia zegarków naturalne zasoby tj.: drewno, skórę, metal. Kolekcja kosmiczna robi oszałamiające wrażenie. Przeznaczona jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Szczególną uwagę przyciąga kalejdoskopowy efekt oraz barwna galaktyka (kolorystyka fioletowo-różowo-niebieska). Właściciel marki doskonale łączy miłość do drewna z umiejętnością rzemiosła. Jeśli lubicie oryginalne produkty to ucieszy Was fakt, że każdy zegarek jest niepowtarzalny. W wykonaniu widać precyzję i dbałość o każdy szczegół.

Jak Wam się podobają projekty z Pracowni Ediego? Dajcie znać w komentarzach. Jeśli trafiliście na ciekawe marki handmade, które inspirują dajcie nam o nich znać. Przyjrzymy się im dokładnie! 🙂

Możesz lubić również

Here you can find the related articles with the post you have recently read.