500 zł na dziecko – to kiedy zaczynacie płodzić?

Expose za nami. Pani premier Beata Szydło zapowiada, że w przeciągu 100 pierwszych dni rządu, będzie szumnie zapowiadana w kampanii wyborczej ustawa o comiesięcznym wsparciu finansowym na każde drugie i kolejne dziecko. No dalej przyznajcie się od kiedy zaczynacie płodzić?

4

Nie oszukujmy się. 500 złotych co miesiąc do 18 roku życia dziecka piechotą nie chodzi. Kasa w życiu może nie jest najważniejsza, ale na pewno jest ważna. Przyznam, że idealnie wpisujemy  się w strategię obecnego rządu. Chichotka od pewnego czasu jest na świecie, więc pierwszy i podstawowy warunek został spełniony. Jak wiadomo ten comiesięczny zastrzyk gotówki dosięgnie tylko rodzin, w których jest więcej niż jedno dziecko.

Nie wiem tego na pewno, ale zapewne ten ekstra prorodzinny projekt wyprze z rynku sławetne becikowe. Nie ubolewam. Po prawdzie becikowe nie starczyło nawet na szczepienia. To taka trochę zasadzka. Owszem – damy Ci tysiaka, szumnie wypromujemy projekt, a potem po cichu i tak wszystko (z nawiązką) zabierzemy w przeciągu pierwszych dwóch lat życia twojej pociechy…

7

Nie jestem naiwny. Z tym projektem będzie podobnie. Skoro eksperci już ostrzegają, że 500 zł na dziecko to koszt 20 miliardów złotych dla budżetu to nie wiem jak dla Was – ale dla mnie to science fiction! Jak już jakimś cudem ten projekt powstanie to za chwilę zabiorą nam tą kasę na kilka innych sposobów. Już słychać, że nowy rząd szykuje nowy rejestr dla przedsiębiorców. Rejestracja obowiązkowa. Koszt? 200 zł. Nie łudźmy się więc – wcale tak kolorowo nie będzie.

2
10

Jestem pewny, że głównym beneficjentem tego szlachetnie wyglądającego projektu będą rodziny patologiczne. Żyjące na koszt państwa. Po co pracować, skoro wystarczy płodzić, by żyć. Są kraje w Europie, które poszły tą drogą. I teraz zmagają się z falą emigracji, która żyje z socialu. Ciekawa motywacja na pobudzenie instynktu macierzyńskiego nieprawdaż?

9
8

Ale wiecie… nie chcę Was zniechęcać. 🙂 Ktoś musi pracować na nasze emerytury. Ktoś musi przetestować projekt. W końcu mamy niż demograficzny. My jednak spokojnie poczekamy i zobaczymy co się wydarzy… 🙂 Z resztą jak już teraz mają być likwidowane gimnazja, ma być cofana reforma wieku emerytalnego to zgodnie z trendem za 4 lata kolejna ekipa rządząca cofnie projekt 500 zł na dziecko…I tak idylla się skończy…

6
5

Możesz lubić również

Here you can find the related articles with the post you have recently read.